تبلیغات
بانوان نیکوکار آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز - تولد رنگین كمانی

تولد رنگین كمانی

شادی و نشاط برای کودکان کهریزک در جشن تولد 8 فرشته نیلوفری، طبق برنامه ریزی و هماهنگی اعضای انجمن بانوان نیکوکار در ساختمان نیلوفر، برپا شد.

کودکان معلول آسایشگاه، برای برپایی جشن تولد 8 فرشته نیلوفری بخش نگهداری شبانه روزی در حیاط مرکزی ساختمان نیلوفر گردهم آمدند تا تمامی 89 کودک مرکز، در شادی جشن شرکت کنند.

مرکز جامع توانبخشی کودکان معلول آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز، خدمات توانبخشی، آموزش و نگهداری کودکان را در سه بخش  1- آموزش و توانبخشی روزانه (Day Care) 2- توانبخشی و نگهداری شبانه روزی  3- کلینیک توانبخشی به کودکان معلول با نیازهای ویژه تا گروه سنی  زیر 14 سال با معلولیتهای فلج مغزی، اوتیسم، سندرم داون و مشکلات تحولی هوشی، اختصاص داده شده است.

سه خدمت کودکان بدین صورت است که در بخش آموزش و توانبخشی روزانه، کودکان به منظور ارتقاء سطح استقلال نسبی، در کلاسهای آموزشی به صورت نیمه وقت است شرکت می نمایند. در کلینیک توانبخشی کودکان برای کاهش مشکلات جسمی و ذهنی متناسب با اختلال، از خدمات کاردرمانی- گفتار درمانی روانشناسی بهره مند می شوند.

در مرکز توانبخشی و نگهداری شبانه روزی کودکان  علاوه بر ارائه خدمات مراقبتی، پرستاری، توانپزشکی و توانبخشی به این کودکان، تفریحات و سرگرمی نیز برایشان مهیا میگردد که یکی از این کارها برگزاری جشن تولد است. جشن تولدی که تعدادی از آنها بدلیل شدت معلولیت، درک مراسم را نداشته ولی آسایشگاه به مناسبت زادروز آنها این مراسم را برگزار می نماید.

مدیر مرکز توانبخشی و نگهداری شبانه روزی با هماهنگی انجمن بانوان نیکوکار تدارک این جشن را دیدند و از کودکان بخش آموزش و توانبخشی نیز برای حضور در جشن دعوت بعمل آوردند.

گروه موسیقی عمو سعید به اجرای برنامه های شاد متناسب با روز جشن پرداختند و کیک تولد در میان شور و هیجان بچه ها به میان جمع آنها آورده شد و بچه ها با اشتیاق برآوره شدن آرزوهایشان، شمع های کیک را خاموش کردند و پس از آن، کار تفریحی رنگ بازی و گل بازی که بسیار مورد علاقه کودکان است اجرا گردید و آنها با رنگ کردن صورت خود و همدیگر، شیرینی کیک تولد را به کامشان شیرین تر کردند.

بوجود آوردن این لحظات برای کودکان، مدیون زحمات انجمن بانوان نیکوکار استان البرز و صاحبان خانه کهریزک می باشد، که همیشه برای برآوردن نیازمندیهای آنها در حال تلاش هستند.


طبقه بندی: فعالیت ها، 

تاریخ : یکشنبه 24 مرداد 1395 | 12:05 ب.ظ | نویسنده : banoyenikokar | نظرات
.:


  • کمیاب98