تبلیغات
بانوان نیکوکار آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز - روز کودک در فضایی سرشار از خوشبختی
روز کودک در فضایی سرشار از خوشبختی

در روز جهانی کودک که برای تمامی نژاد ها، ملیت ها، قوم ها و کشورها با این نام نامگذاری شده است. برای 200 کودک کهریزک که خالق زیبایی و شادی آفرین زندگی هستند جشن باشکوهی در سالن آمفی تاتر برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک، همه ساله در ایران روز 8 اکتبر مصادف با 16 مهر ماه به عنوان روز جهانی کودک جشن گرفته می شد ولی امسال با توجه به ایام ماه محرم 8 مهرماه به عنوان روز جهانی کودکان معلول کهریزک، جشن باشکوهی توسط انجمن بانوان نیکوکار استان البرز برپا شد.
در سال 1953 یونیسف یکی از بخش‌های دائمی در سازمان ملل متحد گردید. یونیسف، مراقبت از کودکان و برآوردن نیازهای اولیه آنان در سال‌های آغازین زندگی، و ترغیب و تشویق والدین به تعلیم فرزندان است. همچنین تلاش این انجمن برای کاهش بیماری، مرگ و میر در کودکان و حمایت از آنان در هنگام جنگ و حوادث طبیعی و... است. در روز جهانی کودک کشورها برای یادآوری حقوق کودکان این روز را جشن می گیرند و در آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز 200 کودک معلول ذهنی جسمی، مراقبت روزانه و شبانه روزی در مراسم حضور داشتند.شور و نشاط کودکان در این مراسم وصف ناشدنی بود و حضور عمو مازیار دوستدار همیشگی کودکان این نشاط را دوچندان نمود چرا که با اجرای آهنگهای شاد دل کودکان معلول را برای ساعاتی شاد نمود. حمیده نظری دوست مدیر انجمن بانوان نیکوکار استان البرز ضمن تبریک این روز، هدف خود را از حضور در کنار کودکان کهریزک و همچنین کارهای در دست اقدام، تنها عشق به کودکان معلول کهریزک عنوان نمودند. ایشان برای خوشحالی کودکان در روز جهانی کودک این جشن را برپا نمودند.
در این مراسم دکتر عاطفه میرسیدی گزارشگر توانمند اخبار سلامت نیز حضور داشتند تا از کودکان معلول کهریزک گزارش تهیه نمایند. ایشان در کنار کودکان نشستند با مادران و مراقبان صحبت نمودند تا از زبان آنها این روز را یادآور شوند. در پایان جشن کودکان در حیاط آسایشگاه  دور هم جمع شدند تا بادبادک های آرزو خود را با اشتیاق به آسمان فرستادند تا آرزویشان برآورده شود.


دکتر میرسیدی برای بازدید و تهیه گزارش با گروه فیلمبرداری وارد ساختمان نیلوفر شدند. ساختمانی که مرکز جامع خدمات کلینیکی - آموزش و توانبخشی روزانه – توانبخشی و نگهداری شبانه روزی است. در این بازدید سحرانه جوادی آسایش توضیحاتی در خصوص اختلال اوتیسم دادند تا خانواده هایی که با کودکان با این اختلال دست به گریبان هستند برای دریافت خدمات آموزشی این کودکان به کهریزک مراجعه نمایند چرا که در کهریزک بصورت اختصاصی به کودکان اوتیسم خدمات ارائه می دهند.


در بخش نگهداری شبانه روزی کودکان که تعداد 91 کودک معلول بصورت شبانه روزی توانبخشی و نگهداری می شوند. دکتر افشین وجدانی روشن مدیر آسایشگاه توضیحاتی را در خصوص مشکلات و معلولیت های کودکان ارائه نمودند. در جواب سوال دکتر میر سیدی که هزینه این کودکان چگونه تامین می گردد فرمودند: تمامی هزینه های آسایشگاه توسط خیّرین تقبل می گردد تا مددجویان کهریزک زندگی راحتی داشته باشند. دکتر وجدانی روشن در رابطه با خدمات آموزشی معلولان گفتند: یکی از افتخارات این مرکز راهیابی کودکانی است که در اول مهرماه به مدرسه می روند چرا که آنها پیش از اینکه در کلاسهای آموزشی کهریزک شرکت داشته باشند قادر به رفتن مدرسه نبوده اند و هم اکنون به مدارس عادی و استثنایی راه یافته اند.
طبقه بندی: مناسبت ها، 
برچسب ها: روز جهانی کودک، بانوان نیکوکار، کهریزک، استان البرز،  

تاریخ : دوشنبه 12 مهر 1395 | 07:49 ب.ظ | نویسنده : banoyenikokar | نظرات
.:


  • کمیاب98